wz

Novinky Biografie Aktivity Foto - Video Home Guestbook Kontakt Linky Zpět Discografie, MP3 Dema Koncerty http://www.doldy.czweb.org/ Doldy na Facebooku

     

Aktivity

 
 
         
    S kapelou Insiders:    
         
   
http://insiders.touzimsky.com

Hudební mezinárodní projekt, na jehož počátku stáli dva členové předchozího úspěšného projektu Inside, který vznikl jako jeho přímé pokračování. Po natočení promosnímků pro vznik nového alba, si skupiny všimla známá irská produkční a vydavatelská společnost MCD, která stojí i za pořádáním festivalů jako jsou Oxygen, Slane nebo Nance, a většiny velkých a významných koncertů na území Britských ostrovů.

   
   

V jejich nabídce jsou i taková tělesa, jako Red Hot Chilli Peppers, nebo The Killers apod. Díky této společnosti a za přispění známých tváří současného hudebního světa, se natočilo CD pod názvem "Above All". Zpěvák Honza Toužimský dostává lano do Prahy a začíná hrát s kapelou Arakain. Kapela si dává odmlku a po pár letech se formuje nová tvář. Měl jsem štěstí a dali jsme se dohromady s Petrem Šáchou a snažíme se oživit tuto kapelu a její skladby. Natočili jsme videoklip, který teď na začátku roku 2015 je již na internetu a připravujeme koncertní turné. Stránky kapely: http://insiders.touzimsky.com.

   
         
         
         
    Danielem Krobem:    
         
   

Dan je český hudebník bývalý kytarista skupin Arakain, Kreyson, Ferat, Zeus, Kryptor a Pink Alternative. Do českého showbyznysu vstoupil v roce 1987 jako kytarista skupiny Arakain, s níž v roce 1989 natočil její první řadové album Thrash The Trash, které se stalo nejprodávanějším albem Arakainu.

http://danielkrob.cz/

   
   

Na přelomu let 1989–1990 člen heavy metalové skupiny Kreyson, pro niž vytvořil logo i přední stranu obalu jejího alba Anděl na útěku. Koncem roku 1992 opustil Kreyson a s nově vzniklou skupinou Zeus vydává desku The Little Heroe a působí nějaký čas i v Německu. Po návratu do ČR zakládá agenturu CAESAR Production a zkouší stát se nezávislým producentem. Na přelomu roku 2000 pod pseudonymem Daniel Daniel vydává album Motýl. V roce 2004 skládá hudbu k filmu režiséra Marka Dobeše Choking Hazard (2004) a bonusová DVD. Začátkem roku 2012 vydal retrospektivní CD Daniel Krob, s Alešem Brichtou ve vzpomínkovém programu "Arakain memorial" vystupoval ve skladbách Proč, Amadeus a Šeherezád, za zraněného kytaristu skupiny The Snuff odehrál jarní turné. V roce 2013 dotočil svůj autorský projekt, instrumentální CD Magická kytara, v němž hraje kytarové skladby na klasickou kytaru. Daniel Krob v roce 2013 vystupoval na turné skupiny Citron, kde byl doprovázen bubeníkem Marty Voděrou (ex Brichta band, Dirty Game, Proximity) a Standou Jokielem na basu. V této sestavě se představil i na Metalfestu v Plzni a MOR 2013 ve Vizovicích. Ve stejném roce následuje slovenské Tour s Arakain Memorial. V letošním roce 2014 vydává nové EP Šachmat, kde představuje 5 skladeb z nového připravované CD Rock koně a také dva bonusy. Další info najdete na http://danielkrob.cz.

   
         
         
         
    S kapelou Rentgen:    
         
   
http://www.rentgen-heavy.cz/

Rentgen je ryze jihočeská kapela, místem z Týna nad Vltavou, kraje rybníků, krásné přírody a hlavně jedné monstrózní stavby - jaderné elektrárny Temelín.
Kluci mne oslovili na konci roku 2011 a jelikož jim odešel zpěvák-kytarista a mají natočené nové CD, tak jsem pozici na postu frontmena vzal. Každý z členů má za sebou nějakou tu minulost v kapelách různě zvučných jmen, ale to hlavní je, srdce a duši propadlou  ryzímu  heavy  metalu.

   
   

No a pak už stačí jen protřepat, prosím nemíchat, a máme tady kytarový heavy z přelomu 80´ a 90´let, takový jaký máme všichni rádi. Uvidíme, snad se vše povede a já si budu moci vyzkoušet zase něco jiného co jsem dlouho nedělal. Takže hurá do práce. Více na stránkách kapely >>.

   
         
         
         
         
   

S kapelou Morava:

   
 
   

http://www.morava-rock.net/

Naše spolupráce začala jen nevinným posíláním mp3 s kytaristou Apim. Kluci dělali konkurz na zpěváka a já to vyzkoušel a bylo. Kapela má za sebou již 20 let hraní na naší hudební scéně a uvidíme co z toho vymačkáme společnými silami. Více na stránkách kapely >>.

 
   
         
         
         
         
    S kapelou Wolfram:    
 
   

S Romanem Krokusem Křížem jsem se seznámil přes Miloše Dodo Doležala, když Roman  s  Wolframem připravovali CD - "Liars In A Second Skin". Přidal jsem se k této formaci a postupně nasbíral  zkušenosti z jiného stylu a z nahrávání v profesionálním studiu.  S Wolframem jsem již natočil dvě CD a to druhé se jmenuje  "No Redemption" a přidali jsme k němu i videoklip "Flight", který byl odvysílán na soukromé hudební stanici Óčko. Tento styl  se  dá zhodnotit třemi slovy "power-thrash metal".

http://www.wolfram-metalmusic.zde.cz/

A  hudebníci, kteří s Wolframem hrají jsou na vysoké úrovni. Kapela momentálně nevystupuje na živých koncertech, protože každý z nás má ještě jiné projekty, ale to vše se ještě může změnit. Více o Wolframu naleznete na našich domovských stránkách >>.

   
         
         
         
         
    S kapelou Dirty Game:    
 
   
Dirty Game - www.dirtygame.cz

Skupina Dirty Game vznikla spojením členů skupiny Pessimist, kytaristy Petra Voháňky a bubeníka Martina Voděry, a klávesisty Jiřího Markvarta. Po dlouhém hledání vhodného zpěváka mě kapela oslovila a já jsem začal s Dirty Game spolupracovat. Neobsazen zůstává zatím post baskytaristy, a tak prozatím basové party hraje klávesista Jiří Markvart na svůj nástroj. Většina repertoáru Dirty Game vzniká společnými silami všech členů v improvizovaných studiích

v Sedlačanech a na Dobříši. Na většině textů spolupracoval Zdeněk Sali. Více o kapele Dirty Game naleznete na oficiálních stránkách >>.

   
         
         
         
         
    S kapelou Ruleta:    
         
   

V lednu 2009 se mi ozvali kluci  s Táborské kapely Ruleta. Právě dokončili své další CD a nepohodli se s basákem a tak jsem rád přivítal jejich nabídku a začal s nimi cvičit. První vystoupení proběhlo na Velikonoční neděli a protože jsem tento styl nikdy nedělal usadil jsem se tam a zatím nám vše klape jak má. Je to klasický, jak se říká "vesnický rock", ale užijeme si srandy a stále na to choděj lidi. Naše základna je v Březnici u Bechyně, kde máme tým svých věrných fanoušků......... >>.

http://www.ruleta.wz.cz/

   
   
         
         
         
         
    S kapelou William:    
 
   
William

Rocková kapela William vznikla v roce 1999 v Táboře. Zakládajícími členy jsem byl já a Jan Stankovič. V kapele se vystřídalo mnoho muzikantů, než se vytvořil určitý základ. Hrajeme vlastní tvorbu opepřenou základy mnoha známých kapel. Naše vystoupení byla zaměřena na festivaly a koncerty, jelikož programové vystoupení máme na dvě hodiny živého hraní. Natočili jsme si doma ve zkušebně malé demo a ukázky v mp3 najdete v sekci discografie.

Protože někteří členové věnovali pozornost jiným aktivitám než hraní v této kapele, tak se postupně naše řady zmenšily a nyní hrajeme pouze ve třech v složení Jan Stankovič - kytary, Pavel Smetana - klávesové nástroje a já nyní hraji na basovou kytaru a zpívám. Bicí nástroje jsme opět vyměnili za sequencer typu Yamaha QY-100 a programuji vše na počítači v midi systému, potom to přehrajeme do Yamahy a jdeme hrát. I tímto způsobem se dá hrát pokud nenajdete kolem sebe partu lidí, kteří mají zájem o muziku. V současné době mě to vyhovuje, jelikož si vše připravím tak jak potřebuji. Zkušebnu máme v Sezimově Ústí na základní škole viz foto v naší fotogalerii.

   
         
         
         
         
    Se Zdenkem Sali Salandou - Sali:    
 
   

Sali - pravým jménem Zdeněk Šalanda je český kytarista momentálně žijící v USA. Doposud  skládal  jen  instrumentální  muziku,  až  v roce 2003 mi zavolal Miloš Dodo Doležal   a  oznámil  mi,  jestli  bych  měl zájem pro Zdeňka nazpívat CD.

   
   

To už je od poloviny  tohoto roku v oběhu v Americe a těšíme se z jeho úspěchu. Byl to další krok k získávání nových zkušeností jak ve stylu muziky, tak také z angličtiny. Sali hraje v klubech Los Angeles a tak má dobré poznatky co se dnes ve světě hraje. Těším se na další spolupráci a natáčení jeho dalšího CD. Ve fotogalerii naleznete jeho fotky, které mi poslal a můžete hádat kdo tam s ním je. Poradím, že jsou tam světově známí a také naši domácí muzikanti. Více informací zde >>.

http://www.sali.czweb.org/
   
         
         
         
         
    S kapelou Řemen:    
 
   
Řemen

V této kapele jsem hostoval v době, kdy můj mladší bratr Roman Dolly Dolének byl lídrem této skupiny. Po jeho odchodu, ze zdravotních důvodů, jsem vyplnil mezeru mezi tím než si rocková královéhradecká formace našla jiného zpěváka. Natočil jsem s nimi dvě písně na CD - Řemen a hosté. Tato kapela hraje převzaté věci od zahraničních interpretů například - Ozzy, Europe, Bon Jovi atd.

   
         
         
         
         
   

S pěveckým sborem Nokturno:

   
 
   
Nokturno

Tento smíšený pěvecký sbor je ze základní školy Sezimovo Ústí II. V tomto pěveckém sboru čas od času zpívám v sekci basů. Nokturno je v našem kraji velice známé a těší se dobrému ohlasu i v Rakousku.

   
   

V amatérských podmínkách naší školy jsem vyprodukoval a nahrál tomuto sboru v roce 2003 jejich první CD - Nokturno 20 let. Malou ukázku v mp3 máte v sekci discografie. Nokturno je každoročně rozděleno na tři části. Část velikonočních koncertů, vánočních adventních koncertů a na soutěže pěveckých sborů, které se konají v letním období roku. Ten kdo je z Táborska se sám může přijít přesvědčit na některé z jejich vystoupení. 

   
 
 
 
 

http://www.maxmuzik.cz/zpevaci/dolenek

 

Zpět Discografie, MP3 Novinky Aktivity Biografie Dema Koncerty Guestbook Home Fotogalerie Kontakt Linky

 

Copyright © Doldy & R K K, Design by R K K.